0

Konsolidace půjček

Je velká řada lidí, kteří mají jen jednu půjčku kterou poctivě splácejí, je tu ale další řada lidí kteří mají půjček hned několik a po čase zjistí, že jsou nevýhodné a že aktuální situace na trhu umožňuje daleko lepší podmínky pro získání úvěru (půjčky) nebo také, že už nejsou schopni všechny půjčky splácet a hledají řešení jak tento problém vyřešit. Jedním z řešení přitom může konsolidace půjček do jedné.

Konsolidaci půjček vyhledává stále více klientů pojďme si tedy říct co to vlastně ta konsolidace půjček je. Konsolidací půjček se rozumí bankovní nebo nebankovní úkon který sjednotí vaše všechny finanční závazky do jedné půjčky k jednomu věřiteli. Znamená to tedy už už nebudete platit měsíčně několika věřitelům ale už jen jednomu u kterého konsolidaci půjček provedete. Budete mít tedy daleko větší přehled o vašich finančních závazcích a konsolidací půjček můžete i spoustu vašich peněz ušetřit převážně na poplatcích. Nutno podotknou že konsolidovat se dá opravdu všechno ne jen vaše půjčky ale i vaše kreditní karty nebo kontokorent.

konsolidace půjček

konsolidace půjček

V dnešní době nabízí konsolidaci půjček všechny velké banky jako jsou Air Bank,  Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank, Fio banka nebo Komerční banka, takže pokud by jste hledali tu nevýhodnější konsolidaci půjček, nebude to vůbec lehké vzhledem k tomu, že každá banka nabízí různé podmínky konsolidace. Proto je pro nejlepší přehled vašich možností, využit některou z online kalkulaček kde si ihned zjistíte která konsolidace půjček u jaké banky bude pro vás ta nejvýhodnější. Všechny tyhle kalkulačky najdete na stránkách bank nebo ale i nebankovních společností nebo jiných finančních webových portálech.

Společnost u které konsolidaci půjček provedete dobře vybírejte, protože  se na trhu můžou objevit i podvodné nabídky konsolidace. Z toho důvodu je lepší zvolit konsolidaci u některé z bank u které máte záruku serioznosti. Jestli vám ale banka odmítá půjčku zkonsolidovat a vy musíte využít nabídky nebankovních společností, tak vybírejte z těch, které mají pozitivní reference, ať se tak vyhnete případným problémům.

Jaké výhody tedy konsolidací získám?

Konsolidací půjček získáte jen samé výhody. Mezi hlavní výhody patří sjednocení všech půjček do jedné a získáte tak přehled nad celým splácením. Další výhodou může byt nižší částka kterou budete splácet. A pokud by jste potřebovali, může dojít i k navýšení stávajícího úvěru. A pokud by jste se dostali do finančních problémů a nemohli splácet předem stanovenou částku může dojít i k upravení splátkového kalendáře dle vašich požadavků a potřeb. Sjednocením půjčky do jedné můžete i značně ušetřit na poplatcích. Vše ale bude záležet na vaší bonitě a schopnosti půjčku splácet.

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *