0

Půjčka na exekuci bez zástavy majetku

Ze začarovaného kruhu exekucí se nedostává dobře nikomu. Zná to minimálně každý druhý občan České republiky. Tříčlenná rodina si vezme půjčku na nový automobil, přičemž jim odešlo dlouholeté auto, bez kterého by se rodina neobešla, jelikož bydlí na okraji města a první obchod je odsud v nedohlednu. Důkladně tak propočítají své finanční možnosti normálně hospodařící rodiny, aby došli k závěru, že na koupi nového automobilu jednoduše nemají dostatek finančních prostředků. Co teď? Je moudré vzít si úvěr? Co když přijde náhlá platební neschopnost a rodina se ocitne na pokraji životního minima? I tento modelový případ se může stát skutečností. Rodinám tak poté často nezbývá nic jiného, než splácet danou půjčku další půjčkou, na kterou ovšem opět nemají dostatek financí. V tomto případě se tak lidé dostanou do finanční tísně, která jim způsobí nejen finanční, ale rovněž i psychické problémy, se kterými se vyrovná jen málokdo.

Není v žádném případě moudré, ani doporučované, brát si na splacení půjčky další půjčku. Ovšem poté přijde nemilá zpráva z exekutorského úřadu, která zní jasně. Bude vám zabaven veškerý majetek, kterým by mohl být alespoň částečně pokryt váš dluh. Budete tak vyděšeni, den co den čekat na tuto nemilou návštěvu, která vám cedulkami exekutora polepí značnou část vašeho majetku. V tomto případě se vám bohužel jiná možnost, než si vzít další úvěr a alespoň zčásti pokrýt vaše dluhy, nenaskýtá. Půjčka pro lidi s exekucí, se tak stává jediným řešením, se kterým se můžete alespoň na určitou dobu zbavit strachu z návštěvy exekutora. Tato půjčka na vyplacení exekuce se tak pro vás stane jedinou možností, jak se zbavit přemrštěného dluhu, který máte vůči jedné či více finančním institucím. Půjčka při exekuci vám tak v mnoha případech vytrhne trn z paty.

Půjčka na exekuci bez zástavy majetku

Půjčit peníze někomu, kdo dluží nemalé částky jiným institucím, vypadá jako čiré bláznovství. Často se tak setkáte s tím, že pokud si budete chtít půjčit peníze od nebankovní společnosti či soukromé osoby, budete muset počítat s tím, že po vás bude tento subjekt požadovat zástavu majetku. Chrání se tak proti případnému neplacení vašich závazků. Poskytovatelé těchto půjček neprověřují registry neplatičů ani další záznamy tak důkladně, jak tomu bývá u společnostní bankovních, díky tomu je pochopitelné, že půjčit někomu, komu na krku visí exekuce, není zrovna moudré. Stejně tak nahlíží tyto instituce na ty, kteří prošli insolvencí či osobním bankrotem. Půjčka na exekuci bez zástavy majetku je ovšem možná i pro dlužníky. Jak tedy v případě, kdy máte na krku více dluhů, než jste schopni splácet a v patách máte několik exekutorů najednou postupovat? Zcela jednoduše. Pokud nemáte možnost zastavit nemovitost, či nemovitostí nedisponujete je možné, že od nebankovní instituce získáte finanční úvěr ve výši maximálně 80 000 Kč. Můžete si rovněž vzít půjčku například na směnku. V opačném případě můžete požádat o snadnější možnost a tou je konsolidace vašich stávajících půjček či osobní bankrot. Půjčka na exekuci bez nemovitosti tak nemusí být pouhým nesplnitelným snem, nýbrž realitou.

Jak již bylo řečeno, půjčit někomu, kdo oplývá celou řadou půjček je opravdovým bláznovstvím. Nebankovní společnosti, které i přesto, že má, věřitel na krku několik exekucí půjčí, existují. Bez náhledu do registru dlužníků i bez zástavy vašeho majetku, tak můžete požádat o půjčku, kterou se budete snažit pokrýt vaše dluhy a exekuci. Počítejte ovšem v tomto případě s tím, že vás překvapí vysoké úrokové sazby, krátká splatnost a poměrně vysoká výše jednotlivých splátek. Jednou z dalších možností, která by vaši svízelnou situaci vyřešila, může být i konsolidace půjček, jinými slovy sloučení půjček do jedné.

Začátek exekuce vyžaduje rychlé jednání

Prostředky na záchranu vašeho majetku je třeba shánět velmi rychlým způsobem. Ptáte se proč? Exekutoři váš majetek budou prodávat značně pod hodnotou. Televize za 50.000 Kč se tak prodá například za pouze 2.000 Kč. Exekutor i samotný věřitel, chtějí zpět své peníze, samozřejmě na tom obě strany chtějí rovněž i značně vydělat, tudíž jim v žádném případě nedávejte šanci, aby váš těžce vydřený majetek prodávali značně pod hodnotu za opravdu směšné částky. Pokud narazíte na zajímavou půjčku při exekuci, můžete počítat s tím, že ztráty na vašem majetku díky včasnému řešení nebudou tak velké. Odvrátíte tak případné škody, které mnohdy sahají do několika set tisíců a zbavíte se, alespoň zčásti svého dluhu. Splátky si rovněž rozložíte na mnoho let a budete moci disponovat ne tak přiškrceným bankovním účtem či hotovostí. Nesmíte se v žádném případě nechat o vše připravit. S výhodnou půjčkou při exekuci tak uvolníte nahromaděné napětí a budete moci, alespoň částečně v klidu a spokojeně žít.

Vyplacení dluhu se vyplatí

Držíte v ruce obsílku z exekutorské kanceláře a lomíte ruce? Říkáte si, že již je pozdě na to, aby vás exekutor nepřipravil o vše, co jste za celý svůj život vybudovali? Není pozdě. Stačí pouze sebrat odvahu a pustit se do jednání. Ani s výzvou od exekutora v ruce není pozdě na to, řešit své závazky. Naopak. Samozřejmě, že se nemůžete vyhnout placení vašich dluhů, ovšem můžete je velmi dobře přerozdělit. Když budete dobrovolně a pravidelně platit svůj závazek, náklady na exekuci nebudou zdaleka tak vysoké. Zákon totiž pamatuje na dobrovolné splácení dluhů, tudíž se vaše vynaložené náklady značně sníží. Půjčka na exekuci tak dokonale zamezí velkým škodám, ke kterým by v případě uskutečněné exekuce došlo. Půjčka na vyplacení exekuce se tudíž každopádně vyplatí i v té nejvíce vyhrocené situaci. Musíte si ovšem vždy zachovat chladnou hlavu a řešit vše s rozumem v hrsti. Jedině tak si uštědříte ještě zbytky svého psychického zdraví.

Osobní bankrot je rovněž řešením

Dalším řešením, díky kterému se můžete dostat ze spletité pasti dluhů, je osobní bankrot. Ten funguje na principu, takzvaného oddlužení. Kdy po dobu pěti let splácíte stanovené splátky, podle předem daného splátkového kalendáře. Poté dochází k samotnému oddlužení, kdy je vám zbytek částky prominut. Musíte ovšem po dobu pěti let, splatit minimálně 30% z částky vašich dluhů.

O pomoc žádejte včas!

Pohled na to, jak vám exekutor s několika dalšími pracovníky sahá na váš osobní majetek a snaží se ho prodat za opravdu směšnou cenou, není nikomu příjemný. Obzvláště tehdy, hrají-li svou roli v těchto situacích i děti, kterým exekutor může zabavit například počítač či herní konzoly. Tyto situace se bohužel i přes veškerou snahu o zlepšení finanční gramotnosti občanů, dějí. Exekutorům se tak tento pohled naskýtá den, co den. Mnoho lidí je ovšem v těchto situacích bohužel smířeno se svým osudem. Mylně se tak proto domnívají, že je již na jakékoliv řešení pozdě a raději si od exekutorů nechají sebrat i to, co je jim nejcennější, jen aby měli nadobro klid. Ten ovšem mít v žádném případě nebudou, ba naopak na tomto jednání mnohdy i značně prodělají. Není proto dobré zaujmout laxní pozici a nechat se takzvaně oškubat o vše, co máme. Mějte vždy na paměti, že vždy existuje nějaké racionální řešení. Půjčit si na vyplacení exekuce není ničím špatným, ba naopak. Budete mnohem spokojenější, než v případě, kdy se budete dívat na to, jak vám exekutor bere z vašeho příbytku veškerý potřebný nábytek a cennou elektroniku. Vždy myslete na to, že na vašem zabaveném majetku vydělá značné peníze jak exekutorský úřad, tak samotný věřitel, kterému nejde o nic jiného, než o pokrytí jeho výdajů. Seberte tak proto rozum do hrsti a jednejte včas.

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *