0

Půjčka na rekonstrukci bytu

Rozhodli jste se rekonstruovat vlastní byt a nestačí vám našetřené peníze? Tak vám přinášíme přehled možností, kde si za co nejmenší poplatky a úrok peníze obstarat. Každá z bank nebo společností má totiž jiné podmínky a ne pro každého může byt stejná půjčka tak výhodná. 

Mezi nejčastější a nejlevnější způsoby, jak se dá financovat rekonstrukce bytu, jsou bankovní půjčky. Banky jsou ochotny poskytovat půjčky za velice dobrý úrok. Každá z bank má ale pro své klienty jiné podmínky a ne každý může na půjčku v bance vůbec dosáhnout, protože banky si své klienty důkladně vybírají a neposkytují půjčku jen tak někomu. Pokud ale patříte mezi klienty, kteří na půjčku v bance bez obtíží dosáhnou, tak vám přinášíme přehled bank, které půjčky na rekonstrukci poskytují.

  • První z možností kde lze půjčku na rekonstrukci bytu čerpat, je Komerční banka. Komerční banka vám klidně půjčí i 100% částky, kterou potřebujete na rekonstrukci a to s dobou splatnosti na 5 až 30 let. Financovat s půjčky se pak dá jakákoliv rekonstrukce nemovitosti. Podmínkou je ale minimální výše půjčky, která činí 200 000 Kč což je na malé rekonstrukce poměrně velká částka. Půjčka se dá pak sjednat na kterékoliv pobočce banky.
  • Půjčka na rekonstrukci u Hypoteční banky? Ano, další z bank kde se dají peníze na rekonstrukci získat je Hypoteční banka. Hypoteční banka ale už poskytuje na rozdíl od Komerční banky omezenou finanční částku a to maximálně do 70% ceny rekonstrukce. Pokud tedy nemáte už nějaké peníze našetřeny, nebude pro vás půjčka od Hypoteční banky moc vhodná. Vyšší je také minimální výše půjčky, která je 300 000 Kč, což je ještě o 100 000Kč víc než u Komerční banky. Splatnost půjčky, je pak podobná jako u KB a to 5 až 40 let. Mezi klady půjčky od hypoteční banky, je určitě virtuální pobočka, kde můžete po telefonu probrat s bankéřem všechny náležitosti ohledně půjčky na rekonstrukci. Bankéř pro vás bude k dispozici po telefonu nebo emailu kdykoliv, než dojde k podpisu smlouvy.
  • Další možností z bankovních půjček je půjčka od ČSOB. ČSOB poskytuje půjčku na rekonstrukci nemovitostí nebo nákup bydlení. Čerpat půjčku jde již od 100 000 Kč což je nejmíň ze všech bankovních půjček. Splatnost půjčky na bydlení se u ČSOB pohybuje již od 1 roku až po 12 let.  Splacení probíhá klasicky v měsíčních intervalech jako i u ostatních bankovních půjček. Peníze máte k dispozici ihned po podpisu smlouvy, všechny potřebné dokumenty se dokládají až zpětně.
  • Poslední z našeho přehledu bank, které nabízí půjčky na rekonstrukci je Raiffeisen Bank. Raiffeisen Bank poskytne svým klientům klidně celou částku a není tedy potřeba mít žádné úspory. Půjčka se dá sjednat až do výše 700 000 Kč bez zajištění. Půjčku ale nemusíte využít jen na rekonstrukci ale i na nákup nové nemovitosti.

Pokud ale patříte mezi lidi, kterým banky nepůjčí je potřeba se poohlédnout po jiných možnostech sjednání půjčky. Tedy další z možností můžou byt nebankovní společnosti. Nebankovní společnosti totiž zajistí půjčku i lidem, které banka odmítla, protože u nebankovních společností neprobíhá žádné velké ověření klientů, kteří půjčku na rekonstrukci chtějí. Je jí tak možné získat, i pokud nemáte žádný doložitelný příjem nebo máte zápis v některém z registru dlužníků.

Půjčka na rekonstrukci bytu

Půjčka na rekonstrukci bytu

Mezi takové společnosti kde si můžete nebankovní půjčku sjednat je společnost ACEMA Credit. U společnosti ACEMA Credit, není žádný problém získat půjčku i když nemáte žádný příjem nebo máte třeba dluhy. Jedinou podmínkou, je ale nemovitost, se kterou budete moci za půjčku ručit. Výše půjčky pak může byt klidně i několik miliónů korun, se splatností několik desítek let. Půjčku pak můžete použít na rekonstrukci nebo na cokoliv jiného.

Půjčit se tak dá na rekonstrukci nebo na nákup nemovitosti poměrně jednoduše a vždy je jen na možnostech klienta, jak moc výhodnou půjčku získá. Bankovní i nebankovní trh nabízí i velmi výhodné půjčky nebo půjčky, u kterých nemají problém se získáním i problémoví klienti. Než si ale půjčku sjednáte, je dobré projít si co nejvíce nabídek a najít si tu nejvýhodnější která vám bude co nejvíce vyhovovat. Je taky dobré zvážit, zda místo půjčky nebude lepší hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření.

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *