1

Půjčka od lichváře ještě dnes

Potřebujete urychleně peníze, ale žádná z bankovních institucí vám finanční hotovost není schopna poskytnout? Máte hluboko do kapsy a výplatní termín je příliš dlouhý na to, aby vaše finance vystačily na udržení optimální životní úrovně? V tom případě vás jistě potěší, že i když už si myslíte, že je vše nadobro ztraceno a že peníze neseženete nikde jinde než u svých známých, existuje jedna možnost, která vám v této tíživé situaci pomůže. Řeč je o tom, že máte možnost zřízení takzvané půjčky od lichváře, která vaše momentální trápení na nějaký čas alespoň zmírní. I když nad těmito půjčkami visí hodně velký otazník, pomohou často dlužníkům alespoň částečně v situaci, která je pro ně jinak neřešitelnou. Pokud se tak klient smíří s tím, že úroky z půjčky budou možná trochu astronomické, může dostat peníze ještě tentýž den na ruku. Jaké jsou tedy výhody a rovněž i nevýhody těchto zdánlivě rychlých půjček? A proč stále větší procento lidí půjčky od lichváře vyhledává?

 

Půjčky od lichváře bez náhledů do registru dlužníků

Půjčka od lichváře ještě dnes, je slovním spojením, na které slyší značná část populace. Mnoho lidí totiž potřebuje peníze získat ihned a za co možná nejlepších podmínek. Ovšem velmi často tito lidé doplatí na to, že již v minulosti nemohli z nějakého důvodu platit své dluhy a tím pádem se dostali do nelichotivého registru dlužníků, který jim tak nadobro zavřel brány do světa finančních služeb. Možná je silné slovo nadobro, ale na minimálně pět let rozhodně. Přesně po tuto dobu jsou totiž tyto nelichotivé údaje součástí registru dlužníků, do kterého posléze nahlížejí bankovní a i některé nebankovní instituce. Díky tomu tak nemají dlužníci možnost dosáhnout na další úvěr. V těchto případech vám tak pomůže právě tolik diskutovaná půjčka od lichváře. Ještě dnes tak dostanete peníze na ruku, což valná většina lidí rovněž i požaduje. Lichváři, nebo jinými slovy fyzické osoby, které půjčují peníze na směnku, totiž nespadají pod bankovní ani nebankovní instituce a své úkony provádějí laicky řečeno, na vlastní pěst. Tudíž logicky nemají ani přístup do těchto databází. Vy se tak nemusíte obávat toho, že by vám lichvář půjčku neschválil z toho důvodu, že máte záznam v registru. Lichváři půjčí i lidem, kteří nedisponují nemovitostí k zástavě. Tudíž se nemusíte obávat ani toho, že by po vás kdokoliv chtěl ručit vaší nemovitostí či třetí osobou.

Peníze, o které si požádáte u lichváře, získáte ještě tentýž den. Půjčka od lichváře ihned tak pro vás bude vysvobozením v případě, potřebujete li peníze na úhradu závazků u jiných věřitelů. Půjčka od lichváře ihned, je tak doslova a do písmene okamžitou pomocí v nouzi. Je totiž více než jasné, že lidé, kteří potřebují finanční hotovost zejména v tomto případě, hraje velkou roli čas. Lichváři tak peníze dopraví ke svým klientům ještě tentýž den.

 

Úroková míra ve výši až 25%

Úroková míra se při poskytování úvěrů pohybuje mezi 10%. V případě nebankovních institucí tomu bývá často zhruba tak 20%. V případě, kdy se ovšem rozhodnete, že si chcete peníze půjčit od lichváře, musíte počítat s tím, že se úroková míra může vyšplhat až k neuvěřitelným 25%. Tato procentuální hodnota tak velmi často i samotné žadatele odradí hned v počátku. Pokud je ovšem klient o tomto úroku obeznámen a souhlasí s ním, nestojí sjednání půjčky vůbec nic v cestě. Často se také hovoří o tom, že lichváři jakožto takoví, profitují z nevědomosti potencionálních klientů a často jim tyto fakta nějakým způsobem zaobalí do přijatelných mezí a po první splátce se dlužník nestačí divit. Zneužití tíživé situace klienta patří mezi velmi diskutované a to zejména v případě těchto fyzických osob, které nabízí finanční služby. Často se totiž na tyto osoby obracejí zejména ti, kteří již nemají šanci získat peníze jiným způsobem a s vysokým úrokem se tak říkajíc smíří. Pozor je ovšem třeba si dávat především na to, když se klient opozdí se splátkou či nebude schopen zaplatit celou splátku v plném své výši. V těchto případech si totiž lichváři neberou servítky a klientům tak hrozí astronomické pokuty z prodlení či nezaplacení.

Jak již bylo řečeno výše, při jakémkoliv menším škobrtnutí klientům hrozí astronomické pokuty, které lichváři vyčíslí. Tudíž je třeba vždy zejména pozorně číst smluvní závazek, který s lichvářem podepisujete. Pokud s čímkoliv nebudete souhlasit či se vám bude zdát tlak ze strany věřitele příliš velký, raději dejte od půjčky ruce pryč a poohlédněte se po něčem lukrativnějším. Půjčky od lichváře je třeba vždy za každé situace důkladně zvážit.

Peníze na směnku a bez ručení

Půjčky od lichváře na směnku je dobré využít zejména tehdy, nemáte-li již žádnou jinou možnost. Vždy totiž existuje celá řada nebankovních institucí, které se budou snažit potencionálnímu klientovi vyjít vstříc i v případě, kdy bude klient takzvaně házet flintu do žita. Pokud ovšem i přesto budete žádat peníze od lichváře, vězte, že někteří z nich po svých klientech nepožadují ani ručení nemovitostí či třetí osobu. Stačí tak pouze podepsat směnku, která váš smluvní závazek bude mapovat. Jak již ovšem bylo zmíněno, za nevýhodných podmínek, které často tyto půjčky doprovázejí, je třeba popřemýšlet o lepší variantě.

Nebankovní instituce s historií

Nemáte dobré mínění o lichvářských půjčkách? Bojíte se, že by vás nakonec tento krok připravil o vše, co máte? V tom případě se raději obraťte na některou z nebankovních institucí, kterých je v současné době na našem trhu více než dost. Tyto instituce se mnohdy opírají o dlouhou historii, která je provází a vy se tak můžete spolehnout na to, že na vás nikdo nebude zkoušet nekalé praktiky, jako tomu často u lichvářů bývá. Jak již bylo řečeno, o těchto půjčkách, které poskytují fyzické osoby, respektive lichváři se často říká, že nejsou zrovna výhodné. Ba naopak, mnoho lichvářů využívá prostoty, slaboduchosti či nižšího stupně vzdělání u klientů ve svůj prospěch. Finanční gramotnost je v naší republice na bodu mrazu. Valná většina lidí, která po revoluci objevila nové možnosti, se neumí dodnes s neomezenými možnostmi, které jim demokratická republika nabízí srovnat a často tápe ve svých právech a povinnostech a to zejména po finanční stránce. Lidé neumí hospodařit a tak si na své sny či základní potřeby, musí půjčovat u institucí, které se klamou lákavou reklamou či nesmyslně nízkými úroky. Ne všechny instituce ovšem takové jsou. Ovšem zejména u lichvářů je třeba počítat s tím, že s těmito lidmi, kteří potřebují jediné a tím jsou peníze, mohou manipulovat ve svůj prospěch. Není se tak poté čemu divit, když o osobní bankrot žádá většina populace. Nátlak, který umí lichvář na svého potencionálního klienta vyvinout, je mnohdy tak silný, že s ním klient raději závazek uzavře. Poté se ovšem může dostat ještě do větších problémů, o kterých předtím ani nepřemýšlel.

Vsaďte na svůj rozum

Nebankovních institucí je více než dost. Svým zákazníkům mohou nabídnout leckdy velmi výhodné půjčky. Neplatíte často za sjednání ani vyřízení nebankovní půjčky. Nikdo nenahlíží do registru dlužníků a nikdo ani nežádá dokládat výši vašeho měsíčního příjmu. Je tedy nadmíru jasné, že je v případě tíživé finanční situace, na koho se obrátit. Tudíž vždy raději vsaďte na své instinkty a zdravý rozum, který vás může od půjčky od lichváře často spíše odvádět.

admin

One Comment

  1. sjs3m z ostravy a potřeboval bych půjčit 30000 na zařízení domácnost děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *