1

Půjčka pro ženy na mateřské dovolené

Většina žen se zpravidla na svoji mateřskou dovolenou neskutečně těší. Ne nadarmo se říká, že se jedná o nejkrásnější období v životě ženy. Často se přitom zapomíná dodat, že v této době se rodina, v horším případě svobodná matka, musí vypořádat se značně omezenými příjmy, které navíc provázejí zvýšené výdaje. Je to pochopitelné, protože rodičovský příspěvek se nemůže rovnat ani minimálnímu platu, což má za následek, že ve většině domácností je cenou za dítě napjatý rodinný rozpočet. Ve chvíli, kdy přijdou nečekané výdaje, bývá o problémy postaráno. Zvládnout je snad ještě jde v rodině, jež je kompletní, co si má však počít chudák svobodná matka, která je na rodičovské dovolené?

Kde hledat pomoc v případě potřeby?

Možností je v takovém případě žádat o pomoc příbuzné a přátele. To však nebývá samo o sobě nic příjemného. Kdo by si chtěl od svých rodičů vyslechnout kázání vedené v tom smyslu, proč si pořizoval dítě, když se neumí pořádně postarat ani sám o sebe? Přátelé sice většinou napřímo nic podobného neřeknou, je ale témě jisté, že se o vaší finanční situaci zmíní jiným známým, ti pro změnu zase někomu jinému, takže máte záhy o popularitu postaráno. Zvláště, když žijete v nějakém menším městě!

Nyní si zřejmě povzdechnete: „Existuje snad pro matky na mateřské dovolené nějaká jiná možnost?“ Budete se zřejmě divit, ale ano! Nikdo se přitom o tom, že jste se ocitly ve finančních problémech, nemusí dozvědět. Pomoc u bank však v tomto případě raději nehledejte. Cílová skupina jejich potenciálních klientů se totiž nachází spíše mezi movitějšími lidmi. Naději tak v tomto případě skýtá snad jen schválení kreditní karty, tato služba se však může v dlouhodobém horizontu pěkně prodražit.

Přesto lze nalézt velké a prověřené společnosti, jež nabízejí potenciálním klientům půjčky bez doložení příjmu a úvěr jsou ochotné poskytnout i žadatelkám, které se toho času nacházejí na mateřské dovolené. Nelze však opravdu počítat s tím, že se bude jednat o nějaké horentní sumy. Zpravidla si ženy na mateřské mohou půjčit tzv. mikropůjčky, jejichž výše se pohybuje od 500 do 10 000 Kč. Ty jim jsou dělané přesně na míru, protože žadatelky potřebují peníze hlavně rychle. Mikropůjčky přitom vynikají právě rychlostí vyřízení a snadnou dostupností. Právě skutečnost, že při žádosti o ně není nezbytné předkládat doložení příjmu, umožňuje žádat o ně i maminkám.

Jak o půjčku požádat?

půjčka pro ženy na mateřské

půjčka pro ženy na mateřské dovolené

Jakým způsobem si mohou ženy na mateřské dovolené o svoji půjčku nejčastěji požádat? Zřejmě nejjednodušší to je prostřednictvím internetu. Na internetových stránkách poskytovatelů mikropůjček vyplníte během pár minut jednoduchý online formulář, kde zadáte pár nezbytných údajů a zvolíte výši vaší půjčky. Počítejte s tím, že při první žádosti vám většinou bude schválena jen nižší částka, ta se zvyšuje časem, pokud se stanete pravidelnými klientkami a firma si bude moci ověřit vaši spolehlivost. Pak již jen postačí udělat si bezkofeinovou kávu a vyčkat pár minut na vyhodnocení vaší žádosti, o výsledku budete opět zpraveni za pomoci emailu nebo SMS zprávy. Půjčku obdržíte přímo na účet, případně se s vámi spojí operátor dané společnosti a dohodne jiný způsob výplaty. Nikam nemusíte chodit, nestrávíte čas zbytečným papírováním a peníze za vámi přijdou takřka samy!

Obáváte se, že splatnost půjčky za jeden měsíc je pro vás příliš brzy a vy ji nebudete schopny uhradit? Vaše obavy jsou v tomto ohledu zbytečné, protože půjčku si můžete i vícekrát prodloužit víceméně za symbolický poplatek. Přesto se vyplatí zvážit, kdy budete mít peníze na její plné uhrazení, abyste nepřeplácely zbytečně moc. Konkurence na trhu s bankovními půjčkami je velká, a tak se v současné době i maminkám na mateřské dovolené naskýtá příležitost pořídit si podobnou půjčku za mimořádně výhodných podmínek. Tím se rozumí, že zcela zdarma! Některé firmy se totiž snaží přesvědčit své potenciální klienty o tom, že jsou pro ně nejlepší volbou tím, že jim první půjčku poskytnou bez jakéhokoli úročení. Takové vynikající podmínky často nezískáte ani ve vlastní rodině! Důležité navíc je, že tyto firmy jsou značně benevolentní k výši vašeho příjmu, takže šance na obdržení půjčky je skutečně poměrně velká.

Kde hledat příčiny tohoto stavu, že je pro ženy na mateřské dovolené tak obtížné sehnat půjčku? Především tu jde o to, že pro celou řadu poskytovatelů půjček jsou ženy na mateřské rizikovým prvkem, a to z několika důvodů. Základem již je samotná skutečnost, že ženy pobírají obvykle za svoji práci nižší plat než muži. Některé statistiky dokonce hovoří o 30 %, což se pochopitelně musí projevit i na výši peněžité pomoci v mateřství. Ženám na mateřské klesne obvykle jejich plat o 35 %, což pochopitelně musí značně pocítit, a to zvláště, když se jedná o samoživitelky. Nelze se divit, že pro většinu finančních institucí není jejich příjem dostatečný k tomu, aby z něho mohly platit pravidelné splátky.

Příklad konkrétního poskytovatele

Jednou z nejkvalitnějších, nejpopulárnějších a nejschvalovanějších rychlých půjček, které mohou ženy na rodičovské dovolené čerpat, je bezpochyby Zaplo.cz. Na jejích internetových stránkách si mohou ženy zvolit výšku i délku splatnosti půjčky, přičemž dostupný limit, jenž jim bude nabídnut, je odvislý od jejich věku i počtu předchozích splacených půjček u tohoto provozovatele. Poté je třeba vyplnit registrační formulář a nahrát kopii platného občanského průkazu. Nemusíte se bát, k jeho zneužití nedojde, Zaplo.cz jej ale potřebuje pro ověření vaší totožnosti. Další možností je zaslat jej prostřednictvím emailu. K úspěšnému zvládnutí celého procesu pak již chybí jediný krok, jímž je ověření bankovního účtu, na který bude půjčka zaslána. To probíhá tím způsobem, že provedete verifikační platbu 1 Kč na účet, jehož číslo obdržíte prostřednictvím emailu a SMS. Je samozřejmé, že tento účet by měl být veden na vaše jméno. Poté, co bude účet ověřen, se do několika minut dozvíte prostřednictvím emailu i SMS, jak byla vaše žádost posouzena.

To nejlepší nakonec! Na peníze nemusíte čekat nijak dlouho, pokud se vám kupříkladu rozbila lednička, budete mít příležitost řešit svůj problém ještě dnes. Peníze jsou totiž převedeny na účet klienta, z něhož provedl verifikační platbu, do 15 minut. Je tedy pravděpodobné, že je tam budete mít rychleji, než dojdete k bankomatu. Před žádostí o půjčku však ještě jednou zvažte svoje možnosti, a zda ji skutečně potřebujete. Přestože v tomto případě je první půjčka poskytována zdarma, je nutné ji do měsíce uhradit.

Rychlé půjčky tedy mohou pomoci vytrhnout matkám na rodičovské dovolené trn z paty. Pokud však chtějí získat nějakou vyšší sumu peněz, musí se obrátit na jiné nebankovní poskytovatele. Zde je však třeba mít se obzvláště na pozoru, protože hledání solidního poskytovatele půjček se v tomto případě podobá hledání známé jehly v kupce sena. Některé nebankovní firmy vám sice peníze půjčí, počítejte ale s tím, že půjčku často i několikanásobně přeplatíte. Vyplatí se vám i za takových podmínek? Případů, kdy podobná půjčka ženu doslova existenčně zlikvidovala, jsou plné televize i noviny. V tomto případě skutečně platí ono známé: „Dvakrát měř, jednou řež!“

Obecně lze spíše doporučit zadlužovat se na mateřské dovolené pokud možno co nejméně a jen v nezbytně nutných případech, k nimž patří třeba různé nehody v domácnosti. Pro takové situace jsou k dispozici rychlé půjčky, které pomohou krátkodobý nedostatek financí úspěšně překlenout!

admin

One Comment

  1. dobrý den měla bych zájem o pujčku ve víši 20000kč jsem na MD jsem slovenka s přechodnym bydlištěm v ČR vše mohu doložit při první schuzce dekuji kuchárová tel na mě 722202661

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *