0

Půjčka v insolvenci

Dostat se do finančních problémů není nic příjemného, přitom to může potkat každého z nás. Pokud už jste se dostali do takových problémů, že nejste schopni svoje závazky vůči věřiteli splácet a dostali jste se do platební neschopnosti tedy insolvence, tak vám může pomoci právě tahle půjčka. Možná se domníváte, že pro lidi v insolvenci neexistují žádné půjčky, opak je ale pravdou. Pokud už se do insolvence dostanete, stále je tu možnost si půjčit u některé z nebankovních společností. Nebankovní společnosti jsou ochotny půjčit i těm, kterým by jinak nikdo nepůjčil a dají se tak peníze získat snadno a rychle na váš osobní účet. Pokud nemáte svůj osobní účet, je možné využít i jiné možnosti zaslání peněz. Pojďme se tedy na půjčku pro lidi v insolvenci podívat trochu blíž.

Jak na půjčku v insolvenci

Půjčku pro lidi v insolvenci poskytují převážně nebankovní společnosti, které nabízejí různé podmínky půjčky. Všechny půjčky ale mají jedno společné a to nízkou částku, kterou si můžete půjčit. Půjčit se dá většinou jen několik tisíc korun a to na krátkou dobu jedná  se tedy o krátkodobé půjčky. Pokud si tedy chcete půjčit více než 10 000 Kč, budete mít pravděpodobně smůlu. Může se ale stát, že najdete společnost, která vám půjčí i mnoho násobně víc. Z důvodu že půjčky poskytují nebankovní společnosti neprobíhá žádné důkladné prověřování vaši osoby a proto je možné půjčku získat i například, pokud již máte zápis v registru dlužníků, nebo jste bez pravidelného měsíčního přijmu. Šanci získat půjčku tak mají i studenti bez přijmu nebo dlužníci, kteří jsou vedeni jako problémoví klienty a v bance jim byla pochopitelně půjčka zamítnuta.

půjčka v insolvenci

půjčka v insolvenci

Nutno také říct že půjčka v insolvenci sebou nese i rizika, které budete muset akceptovat, pokud budete půjčku opravdu chtít. Jedná se především o to, že pokud o půjčku požádáte a jste zrovna v insolvenčním řízení, tak samotné insolvenčním řízení může být zastaveno. Což může znamenat docela velký problém, když uvážíte, že o insolvenci můžete požádat jen jednou v životě. Je tedy potřeba půjčku řádně zvážit a vzít si jí až tehdy, když je to opravdu nezbytné a nebrat si půjčku v insolvenci jen tak, protože zastavení insolvence, vám může způsobit opravdu značné problémy. Nevýhodou také může byt, že půjčky v insolvenci mají vyšší úrokovou sazbu než ostatní půjčky. Půjčka v insolvenci vám ale může pomoci překlenout vaši špatnou finanční situaci zrovna, když budete potřebovat a zajistit vám tak potřebné peníze.

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *