0

Půjčky od soukromých osob

Ne každému vyhovují nabídky bankovních  nebankovních společností a to třeba kvůli dlouhému papírování, které musí podstoupit v bance nebo díky špatným podmínkám nebankovních společnosti. Řešení proto můžou byt půjčky od soukromých osob. Půjčky od soukromých osob nepatří mezi klasické tabulkové půjčky a je možnost si často u soukromých osob domluvit podmínky půjčky přímo na míru vašim požadavkům. Půjčka je tedy často dostupná pro všechny, díky tomu že si soukromé osoby neprověřují samotného žadatele o půjčku a tak má možnost získat půjčku opravdu každý.  Bohužel půjčky od soukromých osob nebývají tak výhodné jako bankovní půjčky a za půjčku tak většinou zaplatíte víc. Soukromé osoby poskytují převážně půjčky na směnku a to hlavně kvůli tomu aby při neplacení půjčky mohly snadno vymáhat nesplacené závazky. Doporučujeme si ale každou osobu, od které si chystáte půjčit důrazně prověřit, zda se nejedná o podvodníka. Vyhnete se tak problémům které by nastaly, když byste si půjčili od nekorektního investora.

U půjček od soukromých osob jsou výhody hlavně v tom, že se celá půjčka obejde bez zbytečného papírování na rozdíl od ostatních půjček. Další z výhod, které půjčka od soukromé osoby má je získání peněz buď ihned na bankovní účet, nebo na ruku po podepsání směnky. Další velkou výhodou je to že se dá půjčit opravdu jakákoliv libovolná částka od pár tisíc po několik milionů. U půjčky od soukromé osoby také nedokládáte účel vaší půjčky je tedy bezúčelová  a můžete jí tedy využít ihned na cokoliv. Některé osoby nabízí opravdu individuální podmínky a je možné si s nimi domluvit i případné předčasné splacení půjčky bez poplatku. I přes často velmi výhodné podmínky je lepší si půjčku sjednávat, jen když je to nezbytně nutné. Vždy je také potřeba jakoukoliv smlouvu o půjčce podepisovat důkladně přečíst a porozumět jí. Pokud smlouvě nebudete rozumět a budou v ní pro vás některé výrazy naprosto neznámé, určitě se první před podpisem poraďte s někým, kdo jí bude rozumět a potvrdí vám, že se ve smlouvě nevyskytují žádné podvodné podmínky.

Půjčky od soukromých osob

Půjčky od soukromých osob

Jestli se pro půjčku od soukromé osoby rozhodli, vše co bude potřeba, bude záležet na tom, kolik peněz si budete chtít půjčit a taky na osobě která vám půjčku poskytne. Malé půjčky se často obejdou bez vašeho pravidelného přijmu a také bez nahlížení do registru, proto půjčku získají i dlužníci. Pokud by jste si už ale chtěli půjčit větší finanční částku, tak po vás bude chtít věřitel záruku že budete půjčku splácet. Jednou z možností může byt ručení vaší nemovitostí, i když je tahle možnost velmi riziková a určitě jí nedoporučujeme. Ručit nemusíte jen nemovitostí, ale dá se ručit čímkoliv hodnotným například autem nebo starožitnostmi nebo jakoukoliv jinou cennou věcí. Nejlepší je tedy mít pravidelný příjem, který můžete doložit ať už výplatní páskou nebo pracovní smlouvou.

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *