3

Půjčka bez doložení příjmů na ruku

Dostat se v současné době do finančních potíží, není bohužel vůbec těžké. Situace kdy přijdete o zaměstnání v důsledku nadbytečnosti či dokonce vysokého věku, kdy vás nahradí mladý a podle zaměstnavatele perspektivní vysokoškolský student bez větších zkušeností, jsou dnes bohužel na denním pořádku. Není tak zcela často výjimkou, že se lidé, kteří přišli, třeba právě o zaměstnání dostávají do finanční pasti, ze které neví jakým způsobem ven. Musí živit rodinu, někdy nejspíše i své děti a přitom platit své výdaje, které se měsíc, co měsíc opakují a těmi jsou především výdaje na bydlení, které patří mezi fixní platby, u kterých se nelze opozdit. Právě v těchto případech se lidé často obrací na finanční a nefinanční instituce, u kterých hledají řešení své momentální situace. Právě jedním z takovýchto řešení může být půjčka bez doložení příjmů na ruku, která může několik finančních patálií alespoň na pár měsíců vyřešit. Pokud se ovšem klient, který přišel o zaměstnání či má jiné finanční neduhy, obrátí na bankovní instituci, rozhodně mu v žádosti o půjčku nevyjdou vstříc a to hned z několika důvodů.

Proč nebankovní instituce půjčují a banky nikoliv?

Odpověď na tuto otázku je zcela jednoduchá. Problém tkví v tom, že banky u svých potencionálních klientů řeší zejména bonitu a platební schopnost hradit své závazky včas. Pokud zjistí, že bonita těch, kteří žádají o půjčku, není příliš velká, rozhodnou se žadateli půjčku zamítnout hned na samém počátku. Půjčka bez doložení příjmů na ruku u banky rovněž není možná. Banky vždy budou po svých klientech požadovat potvrzení od jejich zaměstnavatele o tom, jaká je jeho měsíční výplata. To znamená, že pokud nemáte zaměstnání či máte záznam v registru dlužníků, do kterého se dostanete i poté, co pozdě zaplatíte svou fakturu za mobilní služby či dokonce internet, můžete na půjčku od bankovní instituce rozhodně ihned zapomenout. Vaše finanční problémy tak může vyřešit pouze a jen nebankovní společnost, která se po těchto věcech rozhodně nepídí.

Kdy se dostanu do registru dlužníků?

Tato otázka asi napadne každého, kdo si přečetl následující řádky a nevěří tomu, že by se do registru neplatičů mohl dostat jen proto, že pozdě uhradil svou fakturu za mobilní služby. Ovšem je tomu bohužel tak. Své jméno z registru poté již jen velmi pracně dokážete smazat. Registr dlužníků totiž eviduje záznamy o všech, kteří v minulosti zaplatili opožděně či vůbec ne, za nějakou finanční službu. Pokud tedy víte o tom, že „oplétačky“ s mobilním operátorem stáli za tím, že jste se dostali do tohoto nevábně vypadajícího registru či jiné problémy, které mohli ve vašem finančním životě nastat, můžete si být jisti, že vám banka peníze rozhodně nepůjčí, jelikož se pro ni stanete nesolventním klientem, u kterého nemá jistotu toho, že půjčené peníze bude moci vrátit ve své plné výši do rukou instituce. Pokud vás ovšem spíše láká půjčka bez doložení příjmů na ruku u nebankovní společnosti, nemusíte si s registrem dlužníků dělat příliš velkou hlavu, jelikož v těchto případech nebankovní společnost výpis z registru ke schválení či zamítnutí vaší žádosti opravdu potřebovat nebude.

Proč chce banka doložit výši mého příjmu a nebankovní společnosti nikoliv?

I na tuto otázku existuje velmi snadná odpověď a je vesměs stejná, jako ta předchozí. Tabulky, kterými se musí banky na základě licence udělené ČNB řídit, jsou pro obyčejné smrtelníky spíše alchymií. Jsou totiž opravdu velmi striktní a bonitu svých klientů, si banky zejména pro jistotu vrácení vložených peněz musí hlídat ze všeho nejvíce. Tudíž pokud vaše osoba tabulky nesplňuje, nemůžete čekat, že vám banka půjčí peníze. Riziko, kterému by se banka v tomto případě vystavila, je pro ni příliš vysoké a tudíž raději od poskytnutí úvěru odstoupí. To samé platí i v případě, kdy máte příjem, který je pro získání peněz příliš nízký? Ptáte se, jak zjistíte, že váš příjem neodpovídá dalším tabulkám banky? Banka vám to po vaší návštěvě mile ráda sdělí, jelikož ji bude váš příjem zajímat ze všeho nejvíce. U nebankovní instituce půjčka na ruku nevyžaduje žádné dokládání vašich měsíčních příjmů a instituce si dokonce odpustí i nepříjemné otázky, které se týkají hospodaření vaší domácnosti či jiných otázek týkajících se vaší momentální finanční situace. Půjčka na ruku je vám tak mnohem blíže než u bankovních institucí.

Musím vlastnit bankovní účet, pokud si chci o nebankovní půjčku zažádat?

Odpověď je nikoliv. Půjčka na ruku bez účtu nepotřebuje ke své realizaci nutnost bankovního účtu u klienta. To v překladu znamená, že je daná půjčku na ruku a to doslova a do písmene, tedy pouze v případě, kdy nechcete, aby vám peníze instituce zaslala na váš bankovní účet, který využíváte či v případě, kdy ho vůbec nemáte. To znamená, že vás instituce rozhodně nebude nutit do toho, abyste si účet zřídili v nejbližší bance. Tohoto systému využívají zejména bankovní instituce, které ke svým úvěrům mnohdy jako nedílnou součást produktu musí klientovi „vnutit“ i svůj bankovní účet, respektive jeho otevření. Žádné takové tlaky ovšem u nebankovní společnosti nečekejte. Bankovní účet mít rozhodně nemusíte. Pokud tedy máte vůči bankovním účtům jakékoliv předsudky a dáváte přednost spíše hotovým penězům, můžete v tom do libosti pokračovat i tehdy, budete-li žádat o nebankovní úvěr.

Jak peníze bez bankovního účtu získám?

Zajímá vás, jakým způsobem získáte peněžní prostředky v případě, kdy účet nemáte? Peníze dostanete buď přímo na ruku tak, že vám ho do domu donese přímo finanční specialista dané instituce, který zazvoní přímo před vaším domem, anebo vám peníze mohou být zasálány rovněž poštovní poukázkou, kde ovšem musíte počítat s jistým poplatkem. Stejně tak, jako je půjčka na směnku ihned na ruku, získáte i tyto finanční prostředky z vašeho úvěru rovnou do svých rukou. Formu peněz doručených kurýrem, si prozatím pochvaluje valná většina zákazníků. Tudíž pokud nepatříte mezi vlastníky bankovního účtu, nic na tom měnit nemusíte.

Mám šanci získat půjčku, když je na mé jméno vypsaná exekuce?

Ano, i v tomto případě máte nárok na to, získat adekvátní finanční půjčku, kterou budete potřebovat. Půjčka pro klienty s exekucí totiž není ničím výjimečným, s čím se setkávají nebankovní instituce či fyzické osoby, které jakožto investoři půjčují peníze na směnku. Tudíž i půjčka na směnku s exekucí je možná. To by se vám v bance ovšem nemohlo přihodit, aby vám byla svěřena finanční hotovost i tehdy, máte-li na sebe vypsanou exekuci, tudíž tehdy, potýkáte-li se s finančními problémy a máte problém splácet včas své závazky věřitelům.

Na co si mohu peníze půjčit?

Zajímá vás, na co všechno si můžete peníze půjčit? Odpověď zní, na cokoliv. Je tedy jedno, zda si za nově získané peníze pořídíte nový vůz či si kompletně zrekonstruujete svou stávající kuchyň, která již má nejvyšší čas na změnu. Investovat ovšem můžete i do cestování a podívat se tak konečně na místa, kam by vás nikdy nenapadlo, že se jednou podíváte. Dále peníze můžete zhodnotit ve formě investice do vzdělání a to jak svého, tak například svých ratolestí. Zainvestovat v dnešní době kvalitní vysokou školu, je opravdu velmi finančně náročné a to i v případě, jedná-li se o školu ze státního sektoru. Dále si za peníze můžete pořídit třeba nového domácího mazlíčka, spotřebiče či elektroniku. Anebo můžete z peněz alespoň částečně umořit své dosavadní dluhy.

admin

3 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *