0

Půjčka ihned na ruku – Pro koho je půjčka určená

Nedostatek financí nikomu na klidném spánku rozhodně nedodá a to už vůbec ne v případě, kdy se nedostatek financí odráží na psychické podobě celé rodiny. Bohužel se ale do dluhové pasti v ČR dostává stále více rodin, které si buď neuvážlivě půjčili peníze v době, kdy je nemohli za žádnou cenu být schopni splatit, anebo se o jejich dluhy postaral někdo třetí, respektive jejich příbuzný či dokonce partner. Ať tak či onak, dostat se poté ze spletité pasti dluhů není vůbec jednoduché, ovšem ne nemožné. Stačí se porozhlédnout kolem sebe a zjistit, jaké možnosti nápravy jsou k dispozici. Spokojit se s vysokými úroky plynoucími s nezaplacených půjček, jednoduše nemusíte. Třeba taková půjčka ihned na ruku může být vaší spásou tehdy, bude-li na vás některá z finančních institucí, u které máte závazek chtít vymoci splátku ještě před tím, než vám zvýší úroky z prodlení a napaří další nesmyslné poplatky. Na koho se tedy můžete obrátit tehdy, potřebujete-li takzvanou finanční injekci? Prozradíme vám, že banka to rozhodně nebude.

Půjčka, která vám vytrhne trn z paty

Nebankovní půjčka ihned na ruku vám doslova a do písmene vytrhne trn z paty. Jelikož v případě, kdy již máte nějaký úvěr či jiný finanční problém anebo dokonce malou výplatu na to, abyste splnili podmínky banky, můžete se obrátit pouze a jen na nebankovní společnost, která se k vám v tomto případě rozhodně neotočí zády. Proč tomu tak je se dozvíme na následujících řádcích.

  • Banka klade vysoké nároky na své potencionální klienty
  • Banka vám nepůjčí peníze v případě, je-li na vás uvalena exekuce či se nacházíte v insolvenci
  • Banka vám nepůjčí tehdy, máte-li nízký měsíční příjem
  • Banka na vás bude klást nesmyslné otázky týkající se vašeho příjmu, rodinného hospodaření či vaší momentální platební schopnosti
  • U banky vzniká povinnost zřídit si k úvěru i bankovní účet

Toto je pouze strohý výčet toho, proč se neobracet v případě žádosti o půjčku na banku, ale na nebankovní společnost, která vám bez ohledu na to, jaké máte platové ohodnocení v zaměstnání, či dluhy z mládí půjčí peníze. Půjčka na ruku se tak stane vaší záchranou tehdy, budete-li to nejvíce potřebovat.

Proč má banka na své klienty tak vysoké nároky?

Důvodů, proč má banka na své potencionální klienty tak přemrštěné nároky je hned několik. Za prvé se jedná o instituci, která je zřízena na základě licence poskytnuté ČNB, tudíž musí dodržovat určité kodexy, které jí ČNB určí. Mezi ně patří například tabulky, které znázorňují průměrnou výši měsíčního platu klienta, který si v bance žádá o úvěr. Pokud banka na základě toho shledá, že je klient nesolventní, tedy málo bonitní, půjčku mu jednoduše zamítne. To samé platí i v případě, kdy klient ztratí zaměstnání a bude o půjčku žádat i tehdy má takříkajíc smůlu. Dále je pro banku prioritní vědět i to, jak doma hospodaříte se svými penězi a tudíž, zda jste vůbec schopni platit měsíční splátky včas a v plné výši. Banka potřebuje jistotu vrácení svých vložených prostředků, tudíž bonitu klientů velmi precizně zkoumá. Dále je pro ni také důležité vědět, zda nemáte záznam v registru dlužníků či na vás není vypsaná exekuce. V případě, že ano, banka se vaší žádostí vůbec zabývat nebude. Navíc je pro ni půjčka na ruku cizím slovem, bez bankovního účtu to zde rozhodně nejde. Není se tak čemu divit, že trh s nebankovními půjčkami tak vzkvétá, když v případě, potřebuje-li klient podat pomocnou ruku je nápomocna mnohem více než samotná banka.

Zbytečně osobní otázky vás u nebankovní instituce nečekají

Otázky na tělo, které nejsou rozhodně nikomu příjemné, v nebankovní instituci nečekejte. Půjčka ihned na ruku může být vaše i bez návštěvy samotné pobočky. Vše se dá totiž vyřídit doma a to pouze za předpokladu připojení vašeho počítače k internetu. Nemusíte se tak vůbec obávat toho, že na vás nebankovní společnost kladla otázky typu, jaký je váš měsíční příjem a podobně.

O půjčku lze požádat on-line

Jak již bylo řečeno, o nebankovní půjčku je možné zažádat i on-line prostřednictvím formuláře, který je dostupný na stránkách každé nebankovní společnosti. K jeho vyplnění vám postačí pouze znát strohé osobní údaje, které vyčtete ze svého občanského průkazu a také finální částku, kterou chcete půjčit. Nic víc, nic míň. Po vyplnění vás bude již jen kontaktovat samotný pracovník nebankovní společnosti, který s vámi doladí už jen poslední detaily, které povedou ke zdárnému schválení vaší půjčky. Půjčka na ruku tak bude vaše během několika málo minut a to bez zbytečných administrativních průtahů a stresu.

Žádné dokládání výše vašeho příjmu

Když se řekne pojem půjčka ihned na ruku, mnozí ustrnou v tom, co všechno bude k jejímu získání potřeba a zda budou muset dokládat například výši svého měsíčního příjmu. Jednoduchou odpovědí na tuto otázku je, že nikoliv. Půjčka bez doložení příjmů na ruku bude vaše i v případě, kdy se například nechcete pyšnit tím, že máte buď nízký příjem anebo momentálně nemáte příjem žádný. Nebankovní instituce vás nebude trápit těmito otázkami a nebude chtít ani vidět doklady prokazující výši tohoto příjmu. Toto privilegium raději ponechá bance. Půjčka ihned na ruku bez příjmu zní dokonale, není tomu tak?

Máte záznam v registru dlužníků? Není to žádný problém!

Máte nelichotivý záznam v registru dlužníků a obáváte se tak, že vám nikde nepůjčí peníze. V tom případě jste na omylu, protože jedinou institucí, která vám peníze nepůjčí je banka nikoliv nebankovní společnost. Ta svým klientům vychází vstříc i tehdy, potkal je tento nemilosrdný osud v podobě nezaplaceného či pozdě zaplaceného dluhu a tím pádem jim byl udělen titul neplatič. Půjčka bez registru ihned na ruku ovšem v nebankovní instituci možná je a to za jakýchkoliv okolností. Půjčka ihned na ruku tak může být vaše i v případě, máte li před svým jménem nálepku neplatič a jste tak v registru dlužníků. Nebankovní společnosti se totiž do registru dlužníků vůbec nedívají a tak je pro ně tato informace naprosto bezpředmětná.

Nemám bankovní účet. Budu si ho muset zřídit?

Nikoliv. Pokud patříte mezi zastánce papírových a kovových peněz a dáváte jim tak přednost před těmi virtuálními, není to žádným důvodem, proč byste neměli získat nebankovní půjčku. Půjčka na ruku bez účtu je totiž možná. V bance by po vás samozřejmě bankovní účet požadovali a v případě, kdybyste s ním nedisponovali, nabídla by vám banka svůj účet, který je mnohdy i povinností související se zřízením úvěru. To ovšem u nebankovní společnosti neplatí. Zde si totiž můžete nechat peníze zaslat buď poštovní poukázkou, kdy budete muset počítat s menším poplatkem za poštovní převod, anebo vám peníze doručí kurýr dané nebankovní společnosti až do domu. Bankovní účet tak není zdaleka vůbec třeba zřizovat a vy si tak stále budete moci ukládat své úspory do svých vyznačených obálek v bytě.

Můžu si půjčit peníze na směnku?

Ano, můžete. Pokud se rozhodnete, že si chcete pořídit půjčku na směnku od fyzické osoby, která disponuje určitými finančními prostředky, od kterých očekává jejich zhodnocení, vůbec to není problém. Půjčka na směnku ihned na ruku může být vaše ve stejných případech jako u nebankovní společnosti. Nebudete k ní potřebovat bankovní účet, doklady o tom, jak vysoký je váš příjem a ani výpis z registru dlužníků. Půjčka na směnku s exekucí totiž není žádným problémem, musíte si být pouze jisti, že jste schopni danou půjčku včas a také v plné výši splatit. Úroky u půjčky na směnku jsou totiž mnohem vyšší než u nebankovní společnosti.

Na co mohu peníze z půjčky využít?

Odpověď je velmi jednoduchá a zní, že na cokoliv. Nebankovní půjčka je totiž neúčelová, což v překladu znamená, že peníze, které vám instituce půjčí, můžete využít dle vaší libosti. Použít je tak můžete například na rekonstrukci či opravu vašeho bytu či jeho zařízení. Na nákup dovolené pro celou svou rodinou třeba i do nějaké exotické destinace, na vzdělání své či vašich dětí anebo na cokoliv jiného. V rozhodování o tom, jak s penězi naložíte, vám nikdo nebude stát v cestě. Peníze, tak můžete využít na cokoliv, vás jen napadne. Vždy ovšem mějte na paměti, že každá půjčka si bude žádat i své splacení. Tudíž pokud víte, že nebudete schopni v nejbližších měsících či letech danou půjčku splácet, raději se rozhodněte pro jinou finanční variantu a peníze si půjčte třeba od známých či rodiny. Mohli bystese totiž dostat do ještě větších problémů, než ve kterých se dle vašeho názoru například ocitáte nyní.

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *