3

Půjčka na směnku v hotovosti – Získám jí ještě dnes?

Do finanční tísně se může dostat kdokoliv z nás. Někdy se do ní dostaneme vlastním zapříčiněním, jindy je zase chyba na straně našich příbuzných, přátel či dokonce partnerů. Tak či onak, nejedná se o zrovna lehkou situaci v životě každého z nás a málokterá instituce nabízí v těchto případech pomocnou ruku tehdy, je li to opravdu potřeba. To ale neplatí v případě, kdy vás osloví půjčka na směnku v hotovosti. Respektive v případě, kdy vám ani nezbude nic jiného, než se na soukromého investora opravdu s prosbou o poskytnutí finanční injekce obrátit. Existuje totiž celá řada důvodů, kterými se ohání bankovní společnosti a které jim nedovolí půjčit peníze osobě, která má jisté finanční problémy. Právě z tohoto důvodu je žádoucí, aby existoval alespoň někdo, kdo dané osobě v této nelehké životní zkoušce pomůže obstát. Soukromé půjčky na směnku se tak stále častěji stávají velmi lukrativním produktem na trhu, který využívá stále větší množství zákazníků.

Proč mi nepůjčí banka a investor ano?

Tato otázka napadne téměř každého racionálně uvažujícího člověka. A sice jak je možné, že mi banka nemůže půjčit peníze tehdy, jsou-li pro mne, jakožto pro klienta důležité a proč mi soukromý investor, sice za větší úrok než v bance, může poskytnout požadovanou sumu peněz bez většího otálení a administrativní zátěže? V tomto případě je odpověď na tuto otázku velmi prostá. Banka se musí řídit především tím, co jí její nadřazený orgán, kterým je ČNB udává. To znamená, že pokud banka vyhodnotí klienta nesolventním, neboli jinými slovy platebně neschopným, není v rukách instituce klientovi peníze půjčit a to za žádných okolností. Banky mají na své klienty jisté metry, které jsou mnohdy až velmi přísné. Spadá do nich nejen zákazníkův měsíční příjem, respektive jeho výše, nýbrž i jeho aktuální forma hospodaření v domácnosti, stálá práce či to, zda není zatížen exekucí či nemá z dřívějších let záznam v registru dlužníků. A právě z tohoto důvodu se vyplatí spíše půjčka na směnku v hotovosti poskytnutá soukromým investorem, než pokus o to, dostát svému požadavku v bankovní instituci. Soukromý investor totiž půjčuje peníze ze svých zdrojů, nikoliv se nejedná o žádnou instituci, která má nad sebou ještě nějaký jiný nadřazený orgán. A právě z tohoto důvodu jsou půjčky na směnku od soukromých osob tak lákavým instrumentem. Pokud se tedy jakožto klient spokojíte s tím, že úrok u směnky bude o poznání větší než v bance, ale za to bez větších komplikací získáte ve velmi krátkém čase finanční výpomoc, není na co čekat.

Co požaduje od klientů banka a co soukromý investor?

Půjčka na směnku v hotovosti se od té bankovní, klasické půjčky jak ji všichni známe, liší především v tom, že v případě, kdy je na vaše jméno vypsaná exekuce a to třeba i ne zrovna vaší vinou, banka vám žádost zamítne. Investor nikoliv. Jeho totiž absolutně vůbec vaše prohřešky ve finanční sféře nezajímají a ani se po nich nepídí. Je tedy pouze na vašem logickém uvážení, zda si půjčku vezmete a podstoupíte jisté riziko s ní spojené, či nikoliv. Půjčka na směnku s exekucí tak není ničím nemyslitelným, ba naopak je nadosah více, než si jen myslíte. To je první plus, které má investor, oproti bankovní instituci. Dále se jedná o to, že vám investor půjčí peníze i tehdy, nemáte li momentálně stále zaměstnání. To v překladu znamená, že soukromý investor se nepídí ani po výši vašeho příjmu a ani po tom, zda chodíte do zaměstnání či nikoliv. Je tedy opět pouze a jen na vás, zvážit svou momentální finanční situaci a rozhodnout se, zda do půjčky od investora jít, či nikoliv. Banku by naopak velmi zajímalo, zda máte trvalé zaměstnání a také jak vysoký je váš měsíční plat. V případě, kdy by banka usoudila, že je váš příjem podle jejich striktních tabulek příliš nízký, půjčku by vám zamítla ihned. Soukromý investor se na váš příjem ptát rozhodně nebude. To samé se váže i k záznamu v registru dlužníků, kdy z nějakého prohřešku třeba z dob dávno minulých máte záznam v tomto nevalně známém systému a to vám brání v tom, přijít si do banky pro finanční půjčku. Investora opět v tomto případě vaše záznamy nechávají naprosto chladným. Rozhodnutí je tedy víceméně na vás.

Jak peníze na směnku obdržím a za jak dlouho?

Půjčka na směnku ihned na ruku, stejně tak jak již samotný název napovídá, je k dispozici klientovi ihned po domluvě s investorem. Ten, pokud má aktuálně volné finanční prostředky k dispozici, může se s vámi domluvit na osobním předání peněz třeba ještě tentýž den, kdy o ně požádáte. Čas, jak všichni moc dobře víme, v případě, kdy akutně sháníte peníze třeba na umoření vašeho dluhu, u kterého byste neradi, aby se vyšplhala výše jeho úroků na nesnesitelnou úroveň, hraje obrovskou roli. Proto investoři rozhodně neotálí a peníze, pokud je to možné, klientům poskytují, jak jen to jde. Půjčka na směnku je tak vaše během několika málo hodin. Zprostředkování půjčky vás také nic nestojí, což je další plus, které lze připsat na vrub soukromého investora. Peníze se ve většině případů předávají osobně a to i z toho důvodu, že si lidé na směnku často půjčují i větší sumu peněz. Bylo by tak velmi problematické peníze posílat jak bankovním převodem, tak jiným možným způsobem, třeba poštovní poukázko. Dalším plusem tak je, že nemusíte v žádném případě vlastnit bankovní účet a ani si ho v nejbližší době zřizovat, pokud k tomu máte své důvody.Na co mohu peníze na směnku využít?

Půjčka na směnku je variabilní a neúčelová, což znamená, že s penězi můžete naložit tak, jak jen bude libo. Můžete za její pomoci například umořit dluh, který vás už nějakou tu dobu tíží a zbavit se tak břemene, díky kterému večer, co večer nemůžete zahmouřit oka. Navíc u takového dluhu roste i výše úroku z prodlení, tudíž je více než jasné, že nikdo nechce platit více, než je nutné. U půjček, které měli delší charakter, je to naprosto pochopitelné. Mnohým lidem tak půjčka na směnku pomůže především v tomto ohledu. Ovšem jak již bylo řečeno, půjčka je neúčelová, tudíž ji můžete využít i na příjemnější věci, jakými mohou být třeba výlety s rodinou do dovolenkových destinací, o kterých se vám doposud jen zdálo anebo peníze můžete investovat do vzdělání svých dětí či vašeho, anebo si za ně můžete pořídit nové auto, rekonstruovat kuchyň či koupelnu anebo si pořídit nový spotřebič do domácnosti. Je tedy pouze a jen na vás, jakým způsobem s penězi naložíte. Vždy je ovšem třeba mít na paměti, že zdravý selský rozum má přednost před požitkářstvím a tak je dobré mít vždy zadní vrátka v případě, kdy se ocitnete v situaci, kdy nebudete moci včas a v plné výši půjčku splácet. Musíte totiž vzít v úvahu fakt, že úroky z prodlení jsou jako u všech finančních půjček stále vyšší o to, jak dlouhou dobu prodlení ve splácení splátek trvá. U soukromých půjček od investorů tomu je ještě tak, že jsou úroky z prodlení o poznání větší než u jiné instituce. Myslete totiž na to, že investor chce své peníze, které vám půjčuje především zhodnotit, a ne o ně přijít a ještě být tracen. Pokud se tedy rozhodnete, že rizika, která mohou nastat, v klidu překonáte a jste s nimi seznámeni, nic vám nebrání v tom, obrátit se na některého lukrativního soukromého investora, který vám takovou půjčku zprostředkuje. Pozor si přitom musíte dávat na všemožné vydřiduchy, kteří chtějí na nevědomosti svých klientů často vydělat a to vás může na dlouhou dobu nejen finančně ale i psychicky zničit. Tudíž jak se říká, jednou řež a dvakrát měř.

admin

3 Comments

  1. Dobrý den a znáte nějakého soukromého investora? Já jsem zatím na žádného nenarazil, jen samý podvodníci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *