5

Půjčka po skončení insolvence

Insolvence je nepříjemným zážitkem v životě každého, jenž se setká s nepřízní osudu, která mu na krk uvalí insolvenci. Insolvence v doslovném překladu znamená takzvanou nemožnost dostát svým peněžním závazkům a velmi často vám toto slovo a zápis v insolvenčním rejstříku může překazit vaše plány do budoucna, které se týkají například půjčky od bankovní instituce či dokonce hypotečního úvěru. Půjčka v insolvenci totiž není v očích bankovních institucí ničím, co by jejich společnost svým klientům ráda nabízela. Toto slovo vám tak může na hodně dlouho dobu nadobro zavřít dveře k získání půjčky či dokonce hypotečního úvěru. Půjčka v insolvenci je tak prokazatelně velmi nereálnou.




Insolvenční rejstřík a registr není totéž

Řada lidí si mylně plete významy insolventního rejstříku s registrem dlužníků. Je nutné podotknout, že to není totéž. Insolvenční rejstřík je zdaleka něco jiného, než zápis v úvěrových registrech, kde jsou k nahlédnutí údaje o dlužnících a klientech různých bank. Insolvenční rejstřík ovšem není v žádném případě propojen ani nijak úzce spojen se základními registry. Do těchto registrují se jak je nejspíše všeobecně známo, dívají jak banky, tak instituce, které půjčují lidem peníze. Které registry mezi ně patří?

  • Registr dlužníků SOLUS
  • Bankovní registr klientských informací, neboli také BRKI
  • Nebankovní registr klientských informací, který se nazývá NRKI
  • Centrální registr úvěru ČNB

Dávat pozor by si samotní dlužníci měli zejména v případě, kdy jim ne vždy musí být dostatečně jasné, že jejich jméno zdobí tyty vyjmenované registry například i čtyři roky po úplném zaplacení závazku. Vždy se proto obrňte trpělivostí, kterou budete při řešení těchto prekérních situací za každou cenu potřebovat. Na základě toho, že máte takovýto škraloup v registru dlužníků či v jiném zmíněném a nevábně znějícím registru, můžete si být jisti, že pokud bankovní či nebankovní instituce o tento škraloup zavadí, máte své šance na získání úvěru více než mizivé. Vždy proto buďte obezřetní a zajímejte se především o to, zda došlo ke skutečnému výmazu vašeho záznamu z registru či nikoliv. Půjčky pro osoby v insolvenci jsou totiž opravdu velmi vzdálenou budoucností.

Pětiletka může zavánět problémem

Jak již bylo řečeno v úvodu, půjčka pro lidi v insolvenci je více než nereálná. A aby situace s řešením finanční tísně byla ještě o poznání komplikovanější, můžete nastat situace, kdy dlužník, který byl i insolvenci a svůj dluh již zaplatil, má své jméno stále v registru. Předchozí řádky nás upozornili na to, že tento fakt je možný ještě po čtyřech letech od zaplacení, jelikož údaje v registrech zůstávají po dobu pěti let. Ovšem velmi záleží i na tom, zda banka podala dluh před zahájením samotného insolvence či nikoliv. Na základě toho se dá velmi lehce zjistit, zda je klientovo rejstřík takzvaně čistý či ne. V případě, kdy banka svůj dluh před samotným zahájením insolvence nepodala, můžete si být nadmíru jisti, že ke čtyřem letům splácení se přičte ještě dalších pět, jakožto zákonná lhůta, po kterou si rejstřík nechává informace a výsledná doba, po kterou svůj záznam v registrech uvidí všichni ti, od kterých žádáte o úvěr, bude činit neskutečných devět let. V opačném případě, tedy tehdy, podala-li banka svůj dluh včas, tedy ho prodala třetí osobě, které poté peníze splácíte. Může se stát, že k výmazu dojde ještě dříve, než určuje zákon v délce trvání pěti let. Vždy se proto musíte zajímat především o to, máte-li nějaký aktivní záznam v registru. Vyhnete se tak problémům, které souvisí především se získáním jakéhokoliv úvěru či hypotéky. Půjčky pro dlužníky v insolvenci opravdu neposkytne žádná finanční instituce.

Jak je to s půjčkou po skončení insolvence?

Říkáte si, jak se věci mají v případě, skončí-li vám insolvence? V těchto případech už věci nemají tak černý scénář a vy se můžete spolehnout na to, že půjčka po insolvenci je reálnou možností, jak se dostat z určité finanční tísně, kdy se vám jakákoliv koruna navíc více než hodí. Půjčka po skončení insolvence je tak reálnou možností, jak oživit svůj rodinný rozpočet. Máte-li hluboko do kapsy po každém výplatním termínu či toužíte po rekonstrukci svého obývacího pokoje či kuchyně, směle do toho, půjčí vám jak bankovní tak nebankovní instituce, stačí se pouze seznámit s podmínkami, za kterých vám finanční instituce půjčí své peníze.

Pokud se rozhodnete proto, že půjčka po skončení insolvence může být pro vás i vaši rodinu prospěšná, zvolte si jako první instituci, u které budete o peníze žádat. Své výhody totiž nabízí jak bankovní sektor, tak i ten nebankovní, který se těší u veřejnosti stále větší popularity. Pro který ty instituce se tedy rozhodnout?

Bankovní půjčka po skončení insolvence

Po výmazu z insolventního registru, tedy v případě, kdy se věci budou mít tak jak se správně mít mají, máte nárok na to, požádat banku o půjčku nejdříve po tom, co vám vyprší zákonná lhůta výmazu z rejstříku. Ovšem i v tomto případě, na vás bude banka nejspíše hledět jako na nebonitního klienta, který z nějakého důvodu zřejmě nebude schopen splácet své dluhy, i když tomu ovšem tak být rozhodně nemusí. Striktní metry bankovního sektoru ovšem vypovídají o tom, že většinou tomu tak opravdu je. Banka hledí zejména na bonitu svých potencionálních klientů, která je pro ně prioritní. V případě, kdy je zřejmé, že má žadatel například prokazatelně nízký příjem či nějaký ten škraloup z dob dávno minulých, které se týkají jeho finanční stránky, banka s určitostí žádost o půjčku bohužel zamítne. V tomto případě vám tak nezbývá nic jiného, než se s prosbou o úvěr obrátit na nebankovní sektor, který je v případě půjček daleko více benevolentní a snaží se vyjít každému klientovi vstříc.

Nebankovní půjčka po skončení insolvence

Půjčka po skončení insolvence je nejlépe řešitelná zejména u nebankovních institucí. Pomineme-li fakt, že žádost o půjčku vám zabere polovinu času, kterou byste strávili administračními úkony v bance, nese s sebou ještě celou řadu dalších výhod. K vyřízení dané půjčky budete potřebovat ve většině případů pouze občanský průkaz. O danou půjčku si můžete zažádat i pomocí on-line formuláře, který je k dispozici na webové stránce každé společnosti. A co víc, nebankovní sektor se nezajímá o vaší platební minulost, je mu jedno, zda máte příjem 12.000 Kč či 25.0000 Kč, nesoudí vás za to, že špatně hospodaříte s rodinnými penězi a ba ani za to, že jste v minulosti prošli insolvencí. Banka dává šanci každému, kdo si o půjčku zažádá a to za velmi výhodných podmínek, bez zbytečných poplatků navíc. Nemusíte se tak obávat především nevhodně položených otázek na tělo, které se týkají výše vašeho příjmu či platební morálky. Sjednat si tak můžete jak půjčku krátkodobou, tedy takovou, která se většinou sjednává v řádech několika málo tisíc a je velmi brzy splatná či o dlouhodobou či střednědobou.

Nebankovní půjčka ne neúčelová

Myslíte si, že se budete muset zodpovídat instituci tím, za co své půjčené peníze utratíte? Tak v tom případě jste na omylu. Půjčka je neúčelová, což znamená, že je naprosto pasé, na co půjčku využijete. Pokud máte v plánu jet na exotickou dovolenou a veškeré peníze zde utratit, jak je libo. Pokud naopak máte v plánu rekonstrukci vaší kuchyně či nákup domácího spotřebiče, který vám vypověděl službu, je to čistě a jen na vás.

admin

5 Comments

  1. No je to celkem blaznive. Po ukonceni insolvence i 5 lete doby po insolvenci nejni mozne znova zazafat o pujcku. Treba Profireal lidem co prosli insolvenci uz nepujci ani korunu.

    • Dobrý den, mohu poprosit o více informací které společnosti Vám půjčili? Přítel je rok po insolvenci splatil celých 100 %“a nikde mu nechtějí půjčit! Moc děkuji za odpověď Zdena

  2. Sim pujcka pujckomat faircredit a ruzne kratkodobe spolecnosti vam take pujci crediton aircredit atd. Ale lepsi si nepujcovat!nebo do toho spadnete znovu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *