2

Mám exekuci a potřebuji půjčku – existuje možnost jak půjčku získat?

Téma exekuce není příjemné zdaleka vůbec nikomu. Nálepku s nápisem „Exekučně zabaveno“ na svém majetku rozhodně nikdo rád nevidí, avšak se bohužel v životě stávají situace, kdy vás tato nálepka na vašich osobních věcech může nemile překvapit. Situace, kdy se například rodina dostává do finanční tísně, kterou řeší jednou půjčkou za druhou, bohužel nejsou ničím výjimečným, tudíž se nelze divit, že v současné době vrůstá počet exekucí a s nimi i problém, jak získat peníze navíc, když vám většinou z vašeho měsíčního platu zbude pouze životní minimu, které, co si budeme povídat, náklady na živobytí rozhodně nepokryje.

Existuje tak vůbec způsob, jak se dostat k penězům i tehdy, máte li na krku exekuci? A jak získat půjčku, když patříte mezi neplatiče? Způsob, jak se dostat samozřejmě naprosto legálně k půjčce, která by pokryla vaše výdaje a umoudřila tak vaši nemilou finanční tíseň, opravdu existuje, pojďme si ho tedy přiblížit.

Půjčka v exekuci není nemožná

Půjčka v exekuci je opravdu reálná a to tehdy, požádáte-li o půjčku nikoliv banku, nýbrž nebankovní společnost, která vám mile ráda i v této prekérní situaci vyjde vstříc. Nebankovní instituce mají totiž oproti bankám jednu obrovskou výhodu a tou je, že po svých potencionálních klientech v žádném případě nežádají žádné doklady, díky kterým by mohli posoudit, jak vysoký mají měsíční plat či zda má jejich příjemní záznam v registru dlužníků či nikoliv. U banky byste se takovéto benevolence jistě nedočkali, což je také důvod toho, proč je dobré v případě, kdy vás tíží břemeno exekuce banku raději vůbec nenavštěvovat.

Banky mají svá striktní pravidla

Banky jakožto takové se musí řídit vždy pravidly, které jim udělí ČNB a která jsou, více než striktní. Banka po svých klientech musí žádat jak výpis z registru dlužníků, tak i potvrzení o výši jejich měsíčního příjmu a samozřejmě se bude zajímat i o další skutečnosti, které pro ni budou znamenat buď schválení půjčky či její zamítnutí. Vesměs ovšem půjčí banka vždy jen klientovi, který je takzvaně solventní, tudíž placení schopný a u kterého není tak vysoké riziko toho, že by svým závazkům vůči bance nedostál. Na bonitu klientů je tak brán opravdu velký zřetel, tudíž je naprosto vyloučené, že by banka půjčila peníze někomu, kdo nebyl schopen splatit své stávající dluhy. Půjčka v exekuci je tak pro banku naprosto vyloučená.

Nebankovní instituce si na nic nehrají

Půjčky pro klienty s exekucí jsou tak vesměs více v rukách nebankovních společností, které si na nic nehrají. Jak jinak by se dalo pomoci lidem, kteří se z nějakého důvodu, možná ani ne jejich vlastní vinou, dostali do tíživé finanční situace, ze které pro ně momentálně nevede žádná cesta než půjčkou, se kterou by mohli poplatit své stávající dluhy, což je logické. Nebankovní instituce se tak snaží o to, aby půjčka pro lidi s exekucí nebyla nemožná. Tudíž jim nabízí možnost, jak získat až několik tisíc korun buď na umoření svých stávajících dluhů anebo na věci běžné potřeby, které by si nemohli ze svých zbylých peněz dovolit. Nebankovní instituce tu jsou zejména pro lidi, tudíž se jim snaží vyjít vstříc za každých okolností a nestaví se k nim za žádných okolností zády.

Nebankovní instituce vaše záznamy v registru dlužníků nezajímají

Je jasné, že pokud patříte mezi ty klienty, na které je vypsaná exekuce, jistě budete mít záznam v takzvaném registru dlužníků, který banky před tím, než půjčí klientům peníze, velmi dobře prolustrují, a na základě toho zváží jejich finanční možnosti při jejich žádosti o půjčku. Nebankovní instituce ovšem po žádném ze svých klientů nechtějí výpis z registru dlužníků, respektive do něj nenahlížejí. A ač by pro vás například taková půjčka po skončení insolvence u banky byla takřka nemožná, u nebankovní společnosti je takováto půjčka více než reálná. Nebankovní instituce se snaží vždy vyjít především svým klientům vstříc, a tudíž pro ně nejsou typické praktiky bank, na seznamu dne.

Dále po vás nebankovní instituce nebude žádat potvrzení od vašeho zaměstnavatele o vašem měsíčním příjmu. Nebudou ji dokonce zajímat ani momentální výdaje vaší rodiny či to, jak hospodaříte se svým rodinným rozpočtem a jak každý měsíc dokážete zaplatit veškeré své výdaje a ještě si dát pár tisícovek na stranu, kvůli splacení vašich potencionálních splátek. A jelikož nebankovní instituce také kromě jiného velmi dobře vědí, že čas je v momentě, kdy vás tlačí určitá pozdní splátka vaší předešlé půjčky, velmi neúprosný a to stejně tak, jako úroky z prodlení, které na vás v případě pozdní platby čekají, nabízí svým klientům možnost získat finanční prostředky maximálně do 24 hodin od požádání si o danou finanční půjčku. Některé společnosti jsou dokonce schopné peníze poskytnout ještě tentýž den a to i v případě, jedná li se, o víkend či den pracovního klidu. Neuvěřitelné, avšak přece jen pravdivé.

O nebankovní půjčku je možné zažádat on-line z pohodlí svého domova

Nechce se vám věřit tomu, že by se o finanční půjčku dalo zažádat on-line? Avšak přece jen tomu tak opravdu je. O nebankovní půjčku totiž můžete požádat, ať již se nacházíte například doma či trávíte víkend na vaší chalupě. Nepotřebujete k ruce totiž absolutně nic jiného než připojení k internetu a počítač. Žádost se posléze dá vyplnit zcela on-line a to ve velmi krátkém čase s minimem informací. Jediné, co po vás bude on-line interaktivní formulář požadovat bude vaše jméno a příjemní, datum, rok a místo narození včetně dalších potřebných údajů, které vyčtete hravě ze svého občanského průkazu.

Dále po vás bude systém požadovat výši částky, o kterou máte zájem. Respektive částku, kterou chcete půjčit. Posléze vše odešlete a do několika málo minut se vám ozve finanční poradce dané společnosti, který s vámi doladí všechny potřebné detaily. Na vás posléze již jen bude se rozhodnout, zda chcete peníze zaslat na bankovní účet či si je přejete poslat složenkou na vaši adresu anebo donést přímo kurýrem až k vám domů.

Nemáte bankovní účet? Nevadí, i tak peníze obdržíte.

Bankovní účty v současné době hrají velkou roli v našich životech. V pracovní sféře přibývá stále více společností, které odmítají vyplácet výplaty tak říkajíc „na ruku“ nýbrž po svých klientech požadují zřízení bankovního účtu. O něco více propracovaný systém mají banky, které klienty doslova a do písmene nutí při zřízení půjčky v bance k tomu, aby si u  nich otevřeli nový účet, a na něj jim posléze přijdou vytoužené peníze. Nebankovní instituce ovšem tuto strategii nevyužívají a v případě, kdy nemáte bankovní účet, jelikož se vám z jakéhokoliv důvodu či přesvědčení líbí více systém vyplácení takzvaně z ruky do ruky, není to vůbec žádný problém.

Nebankovní společnost vám může zaslat peníze například přímo poštovní poukázkou, kterou dostanete do své poštovní schránky. Musíte počítat pouze s poplatkem za poštovní poukázku, který je ovšem minimální. Pokud tedy nepatříte mezi milovníky bankovních účtů, není třeba zoufat. Existuje rovněž i takzvaná půjčka na směnku s exekucí, kdy vám fyzická osoba půjčí své peníze na směnku a vy posléze zaplatíte celou vypůjčenou částku včetně úroků přímo na ruku.

Na co se dají vypůjčené peníze využít?

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá a prostá, a sice na cokoliv. Peníze, které si půjčíte od nebankovní společnosti, ač máte na krku exekuci, nemusíte z jakéhokoliv osobního důvodu využít právě na umoření dané exekuce. Záleží pouze na vás, jak s vypůjčenými penězi naložíte. Koupit si za ně můžete například novou kuchyňskou linku, spotřebič do domácnosti či s nimi zaplatit opravdu vašeho auta a podobně. Také za půjčené peníze můžete letět na dovolenou či zaplatit studium svým dětem a podobně. Vaší fantazii se v tomto případě meze rozhodně nekladou.

admin

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *