0

Půjčka pro začínající podnikatele bez příjmu

Máte v hlavě nápad, o kterém jste přesvědčeni, že sklidí úspěch? Nechybí vám elán a prvotní nadšení do rozjezdu podnikání? V tom případě tedy není nad čím přemýšlet a je čas se vrhnout do vlastního podnikání, co možná nejdříve. Start-upy, které šíří kolem sebe velmi pozitivní ohlasy a jsou plné nadšených jedinců, kteří se nebojí jít za svým snem, jsou jednou z možností, jak se stát úspěšným a uznávaným podnikatelem v oboru, který vás bude naplňovat. Jestli máte o svém podnikatelském záměru jasno, není třeba na nic čekat a pustit se do rozjezdu firmy, která bude prosperovat. Na co tedy čekáte? Nejspíše na to, z čeho budete financovat svůj základní kapitál, není-li pravda? V tom případě je pro vás řešením, úvěr pro začínající podnikatele, který vám v počátcích vašeho podnikání značně uleví. Co vše takovýto úvěr obnáší a jaká je cesta k jeho získání? Pojďme se tedy společně podívat na možnosti získání úvěru pro podnikatele, kteří se nebojí jít za svým snem.

Komu je podnikatelský úvěr určen?

Podnikatelský úvěr, jak již samotný název napovídá, je určen především podnikatelům, ať již stávajícím či začínajícím, k rozjezdu jejich podnikání. V současné době, kdy jsou vody konkurence opravdu velké a uchytit se na trhu se svou firmou stojí pořádnou dávku odvahy, je velmi důležité mít, co možná největší obnos peněz právě v základním kapitálu. Kde ovšem sehnat peníze na rozjezd podnikání, první výplaty zaměstnanců a nákup surovin? Mnoho nadšených jedinců, kteří chtěli na podnikatelském poli uspět, svůj záměr vzdalo zejména z toho důvodu, že neměli dostatečné množství finančních prostředků na to, aby své podnikání vůbec mohli rozjet. Vše tedy vyřeší podnikatelský úvěr, o který si mohou požádat jak stávající, tak i začínající podnikatelé, kteří se do podnikání chtějí pustit s patřičnou vervou.

Na co daný úvěr může podnikatel použít?

Stávající podnikatele tyto úvěry nejčastěji používají pro rozvoj své stávající podnikatelské činnosti. Jsou si totiž moc dobře vědomi toho, že pokud půjdou s dobou a nepřestanou své klienty překvapovat svým podnikatelským umem, jejich úsilí bude po zásluze odměněno ve formě finančních prostředků, které poté hravě splatí podnikatelský úvěr i úroky s ním spojené. Často firmy také investují do reklamy či zkouší otevírat další pobočky, které pro ně v budoucnosti budou znamenat jasný zisk. Samozřejmě je možné tento úvěr rovněž použít na refinancování dosavadních závazků, které má podnikatel takzvaně na svém triku. V případě začínajících podnikatelů je tomu tak, že ve valné většině případů investují zejména do samotného rozjezdu firmy, jelikož základní kapitál je nutnou součástí podnikání a poté peníze používají například na výrobu prototypů svého zboží či zdokonalování svých služeb. Samozřejmě jim finanční stabilita umožní i investovat do hloučku zaměstnanců, kteří jsou nedílnou součástí každé prosperující společnosti.

Výhody podnikatelského úvěru

Mezi obrovské výhody podnikatelského úvěru patří zejména fakt, že se jedná o podnikatelský úvěr bez daňového přiznání. To znamená, že k získání daného podnikatelského úvěru nebudete muset dokládat daňová přiznání za určitá období svého podnikání, což je v bankovním sektoru při žádosti o úvěr nutností. Takováto půjčka pro podnikatele bez daňového přiznání tak v sobě krom jiného skýtá i velkou výhodu v tom, že pokud patříte mezi začínající podnikatele a nemáte tak možnost doložit daňové přiznání za minulé období svého podnikání, odpadají vám starosti, které vyřízení půjčky zpravidla u bankovního sektoru velmi často doprovází. Další nesporná výhoda tohoto úvěru je spatřována v tom, že na podnikatelský úvěr se v žádném případě nevztahuje zákon o spotřebitelském úvěru, tudíž nemusíte společnosti dokládat výši svým příjmu. Jediné, co společnosti doložíte je písemné prohlášení o tom, že disponujete takovým dostatkem příjmu, abyste byli schopni splatit svou půjčku včas, v plné výši i s úroky. Další výhodou je také to, že vám k získání podnikatelského úvěru nebude bránit ani případný záznam v registru dlužníků.

Kdy se obrátit na nebankovní instituci s žádostí o úvěr?

Obrátit se na nebankovní instituci s žádostí o úvěr můžete samozřejmě kdykoliv. Je jedno, zda patříte mezi podnikatele, kteří ve vodách podnikání již nějakou dobu jsou, či jste naopak v této sféře nováčky. Začínající podnikatelé jistě ocení výhodu, která spočívá v tom, že k vyřízení půjčky nepotřebují daňové přiznání a stávající podnikatelé této možnosti jistě rádi využijí v případě, kdy mají například optimalizované daňové přiznání či negativní záznam v registru dlužníků. Banky se totiž velmi často obrací zády zejména k těm klientům, kteří mají neblahou platební morálku a jejich jméno zdobí registru dlužníků či mají nařízenou exekuci z podnikání anebo také velmi malé či optimalizované příjmy. Nebankovní sféra je ovšem otevřena všem, tudíž nezáleží na tom, zda máte záznam v registru, exekuci či malý příjem. Pro nebankovní instituci, to není rozhodně žádná překážka.

Nemůžete splácet? Žádné obavy!

V případě, kdy nastane situace, kdy nebudete schopni splácet svůj podnikatelský úvěr, není prostor na to, mít obavy. Pokud se momentálně dostanete do tíživé finanční situace, která vám neumožní splácet vaše měsíční splátky úvěru, bude se nebankovní společnost snažit o to, aby společně s vámi našla vhodné řešení, jak z této situace ven. Mnohdy dostanete více jak třicet dní na to, abyste svou splátku dodatečně splatily. Navíc se nemusíte bát ani toho, že by vám za dodatečné splátky byla účtována nějaká sankce či poplatek.

Půjčka pro podnikatele znamená moderní cestu k úspěchu

V současné době představují půjčky pro podnikatelé subjekty nedílnou součást cesty k tomu vést svůj vlastní byznys. Pokud nepatříte mezi šťastné dědice milionového impéria a děti bohatých rodičů, musíte se smířit s tím, že k rozjezdu svého vlastního podnikání budete potřebovat finanční pomoc. V současné době, kdy je cena úrokových sazeb opravdu nízká, je půjčka pro podnikatele něčím, jako nutností. A to zejména z toho důvodu, aby bylo vůbec možné konkurovat ostatním firmám na trhu a to s dostatečně vysokým kapitálem. V podnikání jakožto takovém, patří tento typ úvěru mezi běžnou součást financování kupříkladu zpravidla dlouhodobého majetku. Tudíž není žádný reálný důvod se těchto finančních výpomocí obávat. Ba naopak, podnikatel získá základní kapitál, který posléze přemění na svůj zisk. A jak již bylo řečeno, ze získaného zisku poté zaplatí danou půjčku i s úroky. Není nic jednoduššího, než využít této možnosti jak v počátcích podnikání, což je svým způsobem nutností, tak i v průběhu delší podnikatelské činnosti.

Půjčka na refinancování závazků či na překlenutí horších časů? Proč ne?

Půjčka podnikatelům vytrhne trn z paty v jakékoliv situaci. Podnikatelé půjčkou mohou refinancovat své stávající závazky a zbavit se tak částečně svého břemene. Dále mohou půjčku rovněž použít i na překlenutí horších časů v podnikání, které se bohužel nevyhýbají takřka nikomu. Mohou těmito finančním prostředky rovněž i rozjet další projekty svého podniku, rozšířit sortiment či motivovat své zaměstnance různými benefity. Nejen v počátcích podnikání se tak hodí tyto finanční injekce. Vždy je ovšem zejména důležité promyslet parametry dané půjčky a vědět přesně, na co dané peníze chci nebo musím využít. Na každou situaci je totiž vhodná jiná půjčka. Tudíž je vždy potřeba brát v potaz fakt, že ne vždy může být volba daného druhu půjčky šťastným krokem.

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *